Evraklarda yapılabilecek değişiklikler için tarih sınırı ekleme

 

Mikro Yazılım ürünlerinde kullanıcıların evraklarda gerçekleştirecekleri değişikliklere tarih sınırı getirilebilmektedir. E Defter gönderimi sonrasında 501110 nolu Firma tanıtım kartı üzerinde ilk ve son evrak tarihleri otomatik belirtilmektedir. Defter gönderimi sonrasında defter dönemi öncesine veri girişi otomatik olarak kapatılmaktadır. 

Örnek verecek olursak, 10.10.2022 tarihinde işe başlamış bir personelin bu tarihten önceki evraklarda değişiklik yapabilmesini istemiyorsak ya da ileriye ve geriye dönük belli bir gün sayısı sınırı eklemek istiyorsak Mikro’ya SRV kullanıcısı ile giriş yaparak aşağıdaki adımları izleyebiliriz;

Kullanıcı Grup/Hak Tanımlama – İlgili Kullanıcının seçimi – KULLANICI ADI özel kullanım tarihleri sekmesinden aralık verebilirsiniz. 

İlgili parametreye geldiğimizde burada Değişiklik yapabileceği ilk tarih alanından kullanıcının değişiklik yapabileceği en eski tarihi seçerek kullanıcının burada seçtiğimiz tarihten önceki evraklarda değişiklik yapabilmesini kısıtlamış oluyoruz.

______________________________

Hazırlayan : Onur Ülker

Bu ve benzeri konularda bilgi almak için info@lcngrup.com mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.