Satış Süreç Yönetimi (042147) ve Fiyat Belirleme Parametresi

Satış süreç yönetimi, bir işletmenin satış faaliyetlerinin etkin bir şekilde yönetilmesi için geliştirilen stratejik bir yaklaşımdır. Bu yaklaşım, satış ekiplerinin satış döngüsü boyunca karşılaşabilecekleri tüm adımları tanımlar ve yönetir.

Satış süreç yönetimi, müşteri satın alma davranışlarına uygun olarak şekillendirilir ve satış sürecinin her aşamasında müşteri ihtiyaçlarına odaklanır. Satış süreci yönetimi, satış departmanlarının satış hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur ve satış faaliyetlerinin etkinliğini artırarak satışların artmasını sağlar.

Mikro Yazılım üzerinde bulunan Satış Süreç Yönetimi (042147) menüsü ile Teklif, Sipariş, İrsaliye, Fatura operasyonlarınızı tek bir ekrandan kolaylıkla yönetebilirsiniz. Müşterinize verdiğiniz bir teklifi hızlıca siparişe dönüştürebilir, siparişten irsaliyeye, irsaliye den faturalaştırma işlemlerini tamamlayabilirsiniz. 

 

042147 Satış Süreç Yönetimi üzerinde siparişten irsaliye ve faturaya çağırdığımızda, sipariş evrakındaki fiyatı gelmiyorsa 092760 nolu Satış/Satınalma Fiyatı Belirleme Parameteleri ekranında “Son Satış Fiyatı Uygulansın” alanının işaretli olmasıdır.

092760 nolu Satış/Satınalma Fiyatı Belirleme Parameteleri ekranında “Son Satış Fiyatı Uygulansın” işaretini kaldırıp kaydettiğimizde Satış Süreç Yönetimi üzerinde irsaliye ve fatura da sipariş evrakındaki fiyat gelmektedir.

SRV ile sisteme giriş yaparak 092760 nolu Satış/Satınalma Fiyatı Belirleme Parameteleri ekranında düzenleme yaparak kontrol edebilirsiniz. Bu parametreleri ayarladıktan sonra hala farklı fiyatlar gelmeye devam ediyorsa SQL verilerinizi yedekleyerek ilgili veri tabanı içerisinde delete from  VERI_TABANI_PARAMETRELERI where Param_id=200 kodu ile parametre ayarlarının kayıtlarını sıfırlayabilirsiniz. 

 

 

______________________

Hazırlayan : Caner Alican

Bu ve benzeri konularda bilgi almak için info@lcngrup.com mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.